Actueel

Dit wordt het weer tijdens de GP van Zandvoort

Het was vanochtend even spannend of de beloofde zonneschijn nog zou komen, maar uiteindelijk is het in een groot gedeelte van Nederland opgeklaard! Zo ook in Zandvoort, die het geluk hadden als eerste aan de beurt te zijn qua zon, zodat de fans tijdens de derde vrije training niks te klagen hadden. Hoe zit het verder met het weer dit weekend?

Kwalificatie: droog en zonnig, maar verraderlijke wind

Tijdens de kwalificatie zal er niet veel veranderen aan het huidige weerbeeld. Het blijft strakblauw en daardoor natuurlijk ook droog! Er zit echter wel een addertje onder het gras. De wind is duidelijk aanwezig met een windkracht 3 tot 4 uit oost-noord-oostelijke richting. Dit kan op sommige stukken resulteren in minder zogenoemde downforce, als de wind in de rug van de coureur waait. In vrije training drie hebben we daar ook een moment van gezien! Dit zal dus een aandachtspuntje zijn vanmiddag. Verder hebben de coureurs van het weer vanmiddag dus niks te duchten.

202109041320__600x722_True_False_False_0_0_0_0_c.png

202109041315_nl_600x558_True_False_False_0_0_0_0_c.png

Figuur 1+2: De actuele windsnelheid en het actuele satellietbeeld tijdens de kwalificatie. In IJmuiden staat zelfs een windkracht 5! 

Race: Droog en zonnig, opnieuw wind het spannendste

Over het weer tijdens de race kunnen we kort zijn: hetzelfde als de zaterdag! Het zal nu echter vanaf de ochtend al strakblauw zijn, waardoor de asfalttemperatuur wat hoger zou kunnen liggen dan tijdens de kwalificatie. Over regen hoeven we morgen überhaupt niet na te denken. De wind zal opnieuw het spannendste onderdeel zijn! Er staat echter veel minder wind dan op de zaterdag, waardoor de rugwind mee zal vallen. Het enige verraderlijke is dat tijdens de race de wind plotseling kan gaan draaien! Er komt namelijk een zeewindfront rond 15.00 richting Zandvoort, waardoor de wind opeens van oost naar noord kan draaien, iets wat de coureurs absoluut zullen gaan merken. 

Zeewind - WEER_4.jpg

Figuur 3: Een zeewindcirculatie zou morgen kunnen ontstaan boven Zandvoort.

Meer weten over een zeewindfront? We schreven er eerder deze blog over. Let echter op, mist en lage bewolking die nogal eens mee kan komen met zo'n front, is morgen niet aan de orde. Het blijft dus gewoon helder. 

De dagen na de race: prachtig nazomerweer

De dagen na de race blijven we trouwens dit prachtige zomerweer houden. Tot donderdag zal de zon uitbundig schijnen, al trekken er wel wat sluierwolken over. De temperatuur loopt ook steeds verder op, tot lokaal 28 graden op de woensdag in het binnenland. Vanaf donderdag neemt de kans op (onweers)buien toe. Lees meer in ons uitgebreide weerbericht.

work_meerdaagse.jpg

Figuur 4: De verwachting voor de komende dagen. Tot en met donderdag blijft het stabiel nazomerweer. 


04-09-2021 om 13:30 door Philippe Schambergen


Lees meer:

Een moment geduld aub...
Een moment geduld aub...